Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

A po tenton qeveria të “fsheh” incidentin mes “Tarzanit” Grubit dhe Rashkovskin !?

Shkup, 12 shtator, Zhurnal.mk – Qeveria e Republikës së Maqedonisë e mohon si të pavërtetë lajmin me titull: “Artan Grubi godet me shuplakë Dragi Rashkovskin”, si dhe mes tyre dje të ketë ndodhur një përleshje fizike midis zëvendës kryeministrit Artan Grubi dhe Sekretarit të përgjithshëm të Qeverisë Dragi Rashkovski, lajm të cilin e nxorën sot disa media Maqedonase.

Por në redaksinë tonë, cili gjithashtu ka transmetuar lajmin e publikuar në portalin maqedonas Vecer.mk, në postën elektronike nuk ka arritur asnjë demant nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Zëra për mosmarrëveshje mes Grubit dhe Rashkovskit, ishin të publikuara si lajm edhe ditë më parë në disa media maqedone, se si Grubi ka “uzurpuar” zyren e Rashkovskit.

Postime të ngjashme

Editorial / Ndërkëmbëzat mes partive shqiptare në kuvend, po i vuajnë qytetarët!

R Zh

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...