Agjencia Zhurnal.mk

AAK mblidhet sot për t’i thënë po koalicionit dhe emrave të ministrave

Këshilli i Përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës do të mbledhet sot në ora 16:00 në selinë qendrore të kësaj partie për të diskutuar koalicionin e ardhshëm me LDK’në dhe Nismën.

Anëtari i Kryesisë së kësaj partie, Rexhep Kadriu i tha se Këshilli i Përgjithshëm i AAK’së së bashku me kryetarët e degëve do të mbledhen sot në ora 16:00.

Rexhepi tha se në këtë mbledhje do të diskutohet koalicioni me LDK’në dhe do të aprovohen emrat e propozuar nga Kryetari Haradinaj për kabinetin e ardhshëm qeveritar.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...