Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

AAK nuk tërhiqet nga posti i presidentit

Zhurnal Ads

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vazhduar të këmbëngulë se posti i presidentit i takon kryetarit të këtij subjekti politik, Ramush Haradinaj.

Xhafer Gashi, nënkryetar i AAK-së, ka thënë se Haradinaj është kandidat i denjë për postin e presidentit.

“Zgjedhja e Presidentit, mendoj që i takon Aleancës duke e llogaritur në formulat të cilat janë në bashkëqeverisje, tani për tani e kanë edhe kryeministrin dhe kryeparlamnetarin. Pastaj kandidati i cili pretendohet të jetë president është Ramush Haradainaj dhe unë konsideroj se që është një kandidat i denjë”, tha ai për EO.

“Nuk ka kompromis për postin e presidentit”, sipas Gashit.

“Unë mendoj që në politikë ka kompromise, por mendoj që kërkesa e Aleancës në këtë rast është e arsyeshme që Haradinaj të jetë president”, theksoi ai. /Insajderi.com

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Në Spitalin e Pejës 22 pacientë me coronavirus, shtatë prej tyre në gjendje më të rëndë

admin

Dështon votimi i ligjit që mundëson tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti

admin

Sulmohet një mjek dhe kanosen dy zyrtarë policor në Spitalin e Pejës

admin

Aplikimet për azil të shqiptarëve në BE, Kosova e dyta në Ballkan

T E

Kurti: VV-ja mund t’i fitojë 65 deputetë

T E

Dridhet toka në Kosovë, ja ku ishte epiqendra

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...