AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Dragashit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka zyrtarizuar kandidatin e kësaj partie për kryetar të Dragashit.

 

Haradinaj ka njoftuar se Agron Gashi do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar të Dragashit.

“Dragashi ka nevojë për zhvillim ekonomik, investime të përbashkëta publiko-private që këto resurse të jenë në shërbim të rritjes së mirëqenies së qytetarit”, ka shkruar Haradinaj.

Postimi i plotë:

Aleanca synon të ofrojë ndryshim në qeverisjen komunale në Dragash.

Agron Gashi nga Brezna, punëtor i arsimit, i njohur për sinqeritetin dhe afërsinë e tij me qytetarët, do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Dragashit.

Kjo komunë malore, me shumëllojshmëri të bimëve mjekësore dhe aromatike e me potenciale të shumta natyrore, është vendi më i përshtatshëm në rajon për zhvillimin e blegtorisë por edhe turizmit.

Dragashi ka nevojë për zhvillim ekonomik, investime të përbashkëta publiko-private që këto resurse të jenë në shërbim të rritjes së mirëqenies së qytetarit.

Programi i Aleancës dhe njerëzit e saj që do e zbatojnë këtë program, janë garanci e ndryshimit për këtë komunë.

Suksese e Fitore! 

Aleanca synon të ofrojë ndryshim në qeverisjen komunale në Dragash. Agron Gashi nga Brezna, punëtor i arsimit, i…

Posted by Ramush Haradinaj on Thursday, July 15, 2021

Related posts

Sekretari amerikan i Shtetit, Blinken: Donacioni prej 500 mijë dozave e sjell Kosovën 20 për qind më afër qëllimit për vaksinim

D V

A janë vaksinuar deputetët? Kuvendi nuk e di numrin e ligjvënësve që janë imunizuar

D V

Haradinaj për tragjedinë në Tetovë: Jemi bashkë me familjet që pësuan, shërim të shpejtë të lënduarve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com