Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Abbott për marrëveshjen e Washingtonit: Përfshirja e SHBA-së në dialog ishte pozitive

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka thënë sot se përfshirja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në dialogun Kosovë-Serbi ishte pozitive.

Abbott duke folur për takimin dhe marrëveshjen e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë tha se i ka sjell Kosovës përfitime nga fusha të ndryshme.

Ambasadori britanik në një diskutimi virtual që e organizoi Lëvizja FOL tha se shteti i tij e ka mirëpritur këtë marrëveshje.

“… Duhet të pranohet që përfshirja e Amerikës dhe e ambasadorit Richard Grenell ishte pozitive…”, është shprehur Abbot.

Postime të ngjashme

22 vjet nga vrasja, ngrihet shtatorja e Heroit të Kosovës, kolonel Ahmet Krasniqit

admin

11 viktima dhe 765 raste të reja me Covid-19

T E

Gjenerali amerikan e thotë hapur në Beograd: Ka shumë që duan kaos, por Kosova e Serbia duhet të arrijnë marrëveshje

B M

Punimet në objektin e Kuvendit përplasin Vjosa Osmanin me deputeten e AAK-së

S.B.

Kryeministrit Hotit i kërkohet publikimi i marrëveshjes Deçan-Plavë

B M

Daçiq: Prania e Trumpit do të ishte garantues i asaj që nënshkruhet

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...