Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Abdixhiku: Dëshmorët e Koshares na e kujtojnë sa i vlefshëm është kontributi për shtet

Në 22-vjetorin e Betejës së Koshares, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku bashkë me anëtarë të Kryesisë, kanë bërë homazhe te Kompleksi Memorial “Dëshmorët e Koshares, raporton Ekonomia Online.

Abdixhiku tha se 113 dëshmorët e kësaj beteje na kujtojnë sa e vlefshme është sakrifica për liri dhe kontributi për shtetin.

“Më 9 prill, 22 vite me parë në një mëngjes si sot, gra e burra më të mirë të këtij vendi filluan rrënimin e murit dhe filluan betejën më te lavdishme, pra betejën e Koshares”.

“Ne sot këtu kujtojmë të rënët dhe falënderojmë të gjallët e mbi të gjitha kujtojmë e nderojmë sakrificën e Agimit, Saliu,Xhemali e plot te tjerë që na tregojnë se sa e vlefshme është kjo betejë”.

Postime të ngjashme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Dafina Vidishiqi

‘Fyerje, provokime dhe tone të larta gjatë takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel’

Dafina Vidishiqi

Limaj për takimin e Kurtit me Vuçiq: I shkeli premtimet

Dafina Vidishiqi

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

Dafina Vidishiqi

Vuçiq kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...