Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë TOP LAJM - KS

Abdixhiku: LDK me 12% nuk mund ta kushtëzonte një parti që kishte 50% të votave

Prishtinë, 30 mars, Zhurnal.mk – Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku thotë se merr përgjegjësinë nëse del që kuorumi për presidentin ka qenë gabim.

Abdixhiku në “Debat Plus” ka thënë se LDK me 12% nuk ka mundur të kushtëzojë për konsensus partinë që ka fituar 50% të votave.

“Me 12% LDK nuk ka munduar të ketë rol kushtëzues përballë një force që kishte 50% të votave. Alternativa ka qenë ose shkuarja në zgjedhje ose arritja e një marrëveshje që e kemi arritur”, tha ai.

Postime të ngjashme

Abdixhiku: Sot kujtojmë Ibrahim Rugovën, Adem Jasharin, UÇK-në dhe ata që dhanë jetën për liri

Dafina Vidishiqi

OVL proteston në shesh: Ministrat që fyen UÇK-në nuk ia dinë vlerën lirisë

Dafina Vidishiqi

A kanë të drejtë qytetarët të xhirojnë policinë?

Dafina Vidishiqi

Dy autobusë me pelegrinë dhe alpinistë serbë nuk lejohen të hyjnë në Kosovë

Dafina Vidishiqi

ShSKUK: 115 pacientë në trajtim nga Covid-19

Dafina Vidishiqi

Haradinaj: Kosovë, urime Dita e Çlirimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...