Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Abdixhiku mbledh deputetët, diskutojnë për votimin e presidentit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka mbledhur deputetët e partisë për të diskutuar lidhur me vendimin për zgjedhjen e presidentit.

Ky takim vjen pas ditës së djeshme ku u mbledh kryesia, njofton Klan Kosova.

Kujtojmë se nënkryetari, Lutfi Haziri, në një prononcim për media dje ka thënë se do të jenë konstruktiv sa i përket zgjedhjes së presidentit dhe se janë duke punuar që të dalin më një vendim unanim.

Për të marrë pjesë në këtë takim janë parë duke hyrë në seli të partisë, Avdullah Hoti, Armend Zemaj, Agim Veliu, Driton Selamani dhe Vlora Dumoshi.

Postime të ngjashme

Protestojnë infermierët të punësuar për nevoja të pandemisë, nuk u vazhdohet kontrata

Bekim Laçi

Kosovarët janë populli më bamirës në Ballkan dhe ndër 10 popujt më bujar në botë

Zekirija Haxhiu

Emërohet u.d i Drejtorit të Klinikës Infektive

Bekim Laçi

Në Ditën Botërore të Refugjatëve, përurohet Qendra e rinovuar e Azilit

Bekim Laçi

Mblidhet sot kryesia e Kuvendit

Bekim Laçi

Monitorimi i trafikut me dron nga Policia e Kosovës, jep rezultate

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...