Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Abdixhiku mbledh sot deputetët e LDK-së për çështjen e presidentit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku do të takojë sot deputetët e partisë së tij për çështjen e presidentit.

Nga LDK-ja i kanë thënë Telegrafit se takimi pritet të mbahet në ora 12:00.

Këto takime të Lidhjes Demokratike të Kosovës janë duke u mbajtur disa ditë pasi kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe nënkryetari, Lutfi Haziri u takuan me kandidaten për presidente, Vjosa Osmani.

Gjatë këtij takimi i cili nga të dy palët u pa si pozitiv, ishte diskutuar për platformën presidenciale të Osmanit, ndërkaq po ashtu ishte kërkuar nga Osmani të shpjegonte pozicionin e saj, nëse të gjitha partitë do t’i trajtonte barabartë nëse zgjidhej presidente.

Pritet që pasi Abdixhiku të përfundojë takimet me bashkëpartiakët e tij, të ketë edhe një takim përfundimtar me Vjosa Osmanin për t’i dhënë edhe vendimin përfundimtar nëse do ta përkrahin ose jo për presidente.

Postime të ngjashme

Miftaraj ia numëron pozitat kryesuesit të ri të Këshillit Gjyqësor

Dafina Vidishiqi

Ministrja britanike pas takimit me Lajçak: Do të punojmë për të siguruar një marrëveshje gjithëpërfshirëse Kosovë-Serbi

Dafina Vidishiqi

Sondazhi nga Pyper: Mbi 65% e qytetarëve mendojnë se propozimi për shkarkimin e Bordit të RTK-së ishte i nevojshëm

Dafina Vidishiqi

Musliu: Tash e tre muaj mungon insulina në Kosovë, MSh të marrë veprime konkrete

Dafina Vidishiqi

Çitaku: Thaçi më propozoi që ta zëvendësoj në postin e presidentit

Dafina Vidishiqi

BIK këtë vit vazhdon traditën e therjes së kurbanit, çmimi do të jetë 120 euro

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...