Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Adama Traore befason të gjithë me fizikun, shpejtësinë dhe forcën e treguar në debutim te Spanja ndaj Portugalisë

Sulmuesi anësor, Adama Traore ka debutuar me Kombëtaren e Spanjës në ndeshjen ndaj Portugalisë të zhvilluar të mërkurën mbrëma.

Spanja dhe Portugalia luajtën baras me rezultat 0-0 në miqësoren e luksit të zhvilluar në Estadio Jose Alvalade të Lisbonës.

Në këtë ndeshje, trajneri i Spanjës, Jose Enrique iu dha mundësi shumë lojtarëve të rinj të luajnë minuta, ndërsa disa nga ta debutuan.

I tillë ishte edhe sulmuesi i Wolverhampton Wanderers, Adama Traore, i cili debutoi për Spanjën.

Traore u inkuadrua në lojë në minutën e 62-të të ndeshjes në vend të Sergio Canales, ndërsa befasoi të gjithë me fizikun e tij të hatashëm.

https://www.instagram.com/p/CGEqcHVlfVL/?utm_source=ig_embed

Përveç kësaj, Traore befasoi teleshikuesit edhe me shpejtësinë dhe forcën e treguar gjatë një aksioni.

Sulmuesi muskuloz kishte një pas inkuadrimit, kur Francisco Trincao kishte hapësirë rreth 20 metra para tij, por ai e zuri dhe e rrëzoi me vetëm një kontakt të vogël. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...