Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Adaptove një lidership të ri ekzekutiv”/ Suedia merr kryesimin e OSBE-së, Linde mesazh Ramës: Morët vendime të rëndësishme

Suedia nga data 1 janar 2021 ka marrë drejtimin e OSBE-në, për një vit, duke pasuar kështu Shqipërinë.

Së fundmi me marrjen e drejtimit të OSBE,  Ministrja e jashtme e Suedisë, Ann Linde ka reaguar me një postim në rrjetet sociale duke e cilësuar kryesinë Shqipërisë frymëzues dhe me vendime të rëndësishme, edhe pse ne rrethana sfiduese.

“Faleminderit Edi Rama dhe misionit shqiptar në Vjenë për një kryesim me të vërtetë frymëzues të OSBE-së. Pavarësisht rrethanave sfiduese, ju arritët të gjenit modalitetet e takimit, të merrnit vendime të rëndësishme dhe të tregonit një lidership të ri ekzekutiv”, shkruan Ann Linde.

Sjellim në vëmendje se mbajti më 4 dhjetor ministerialin përmbyllës të kryesisë së OSBE, të cilën e drejtoi për një vit.  Kryeministri Rama në këtë ministrel u shpreh se edhe pse me një eksperiencë të vogël vendosi objektiva të larta.

Postime të ngjashme

I ati nuk e di që ka humbur të birin, mjekja tregon fjalët e fundit të 17-vjeçarit: O teta më falni…

T E

Paloka: Na rezulton se LSI në një krah dhe PD në një krah do të maksimalizojë votën

T E

Arrihet marrëveshja! Bindet më në fund Nard Ndoka, ja në cilin qark do të kandidojë pas përplasjeve me Bashën

T E

Spitali i mori zemrën të riut shqiptar pas vdekjes/ Gjonaj bisedë me homologun spanjoll: Shikoni me prioritet letërporosinë e prokurorisë

S.B.

Presidenti Meta kthen ligjin, që zgjat afatin e koncesionit të aeroportit të Rinasit: Antikushtetues!

S.B.

Marrëveshja e Bashës me aleatët / Detaje nga dokumenti i dorëzimit në KQZ

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...