Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Adele ndahet zyrtarisht nga ish-bashkëshorti Simon Konecki, pas dy vitesh procedura gjyqësore

Adele dhe Simon Konecki thuhet se kanë përfunduar divorcin e tyre gati dy vjet pas ndarjes së tyre.

Interpretuesja e hitit “Someone Like You”, 32 vjeçe dhe 46 vjeçari Simon, thuhet se tani janë ‘zyrtarisht të divorcuar’ pasi një gjykatës nënshkroi marrëveshjen të enjten, sipas US Weekly.

Ky lajm vjen pas raportimeve që Adele u detyrua të përdorë ndërmjetësues për të ndarë pasurinë e saj prej 140 milionë funtesh (167 milionë euro) gjatë procedurave.

Tabloidi amerikan pretendon se këngëtarja dhe shefi i organizatave paraqitën një ‘paketë gjykimi’ muajin e kaluar në të cilin ish çifti ‘vendosi të përcaktojë të drejtat e pronës së komunitetit dhe borxhet përmes ndërmjetësimit’.

Adele dhe Simon thuhet se kanë ‘përfaqësuar veten’ në këtë çështje.

DailyMail ka kontaktuar përfaqësuesit e Adele për një koment, por nuk ka marrë përgjigje.

Ish çifti njoftuan ndarjen e tyre në vitin 2019, me Adelen që paraqiti dokumentet e gjykatës pesë muaj më vonë.

Në prill të vitit 2020, kërkesa e Adele për të mbajtur private detajet e divorcit të saj u miratua nga një gjykatë në Los Angeles.

Në janar, u pohua se Adele u detyrua të përdorë ndërmjetësues për të ndarë pasurinë e saj prej 140 milionë funtesh gjatë divorcit me Simon.

Këngëtarja thuhet se kërkoi ndihmë për të menaxhuar kushtet e zgjidhjes së saj, e cila u paraqit më në fund atë muaj, dy vjet pasi u nda nga Simoni.

Burimet i thanë The Sun se përkundër prishjes së raporteve mes Adele dhe Simon, atyre iu desh të përdorin ndërmjetësues për të rënë dakord për disa kushte për zgjidhjen e tyre.

Mendohet se shumica e mosmarrëveshjeve buruan nga ndarja e pasurisë së këngëtares duke përfshirë pronën mbresëlënëse në vlerë 34.7 milionë funte (47.4 milion dollarë), pasi ata ranë dakord për kujdestarinë e përbashkët të djalit të tyre Angelo, tetë vjeç.

Një burim tha: “Ata e bënë shumë të qartë se ata nuk donin të vendosnin avokatë me njëri-tjetrin, por procesi nuk ka qenë i drejtpërdrejtë, njësoj. Prioriteti ishte të sigurohesh që ata vepruan mirë nga djali i tyre, Angelo”.

“Gjëja e parë për të cilën ranë dakord ishte ndarja e kujdestarisë dhe që atëherë ka qenë në lidhje me ndarjen e pjesës tjetër të financave të tyre martesore në mënyrë të drejtë”.

“Për fat të mirë ata kanë arritur te zgjidhja pa një çështje shpërthyese të gjykatës publike, duke mos bërë pretendime skandaloze për njëri-tjetrin, dhe kjo u jep atyre mundësinë më të mirë të mundshme për të qëndruar në kushte të mira në të ardhmen”.

Para kësaj, u raportua nga Us Weekly se Adele, e cila ka humbur shumë kilogramë që nga ndarja e tyre dhe Simon paraqiti kushtet e zgjidhjes së divorcit në gjykatë të premten e 15 janarit.

Megjithëse Adele dhe Simon kishin përfunduar punën e tyre për të përfunduar divorcin në atë kohë, një gjykatës duhej të nënshkruante dokumentet përpara se martesa e tyre të përfundonte zyrtarisht.

Por, përkundër pasurisë së Adele, e cila fiton mbi 73 mijë funte vetëm një ditë në honorare, personat e brendshëm pretenduan se kurrë nuk do të kishte një rënie të keqe me ta për financat.

Ndërsa nuk ishte mjaft në të njëjtën ligë, ish-bashkëshorti i saj Simon thuhet se ka pasuri në vlerë dy milionë funte. Është raportuar se ata as nuk nënshkruan një kontratë para-martesore para se të martoheshin.

Pasi u bë një ndërmjetës i këmbimeve valutore, Simon investoi në shoqatën e tij të ndërtuar ‘Broker’ dhe më pas ndërtoi ‘Drop4Drop’, një organizatë bamirëse që financon zgjidhje të qëndrueshme të ujit të pastër për vendet që kanë më shumë nevojë për të.

Është raportuar se dyshja, të cilët ishin të martuar për tri vjet dhe kishin njohje prej tetë vitesh, ishin të etur për të shmangur një divorc të keq ‘të stilit Hollywood’ i cili do të ‘zvarritej me vite’.

Postime të ngjashme

Me këmishë nate dhe e pa grimuar, Dua Lipa iu thotë “mirëmëngjesi” fansave me poza ku vë në pah dukjen e saj natyrale

S.B.

Dua Lipa sërish pjesë e reklamës së parfumit “Libre”

S.B.

Madonna e ka blerë shtëpi 19.3 milionë dollarësh nga The Weeknd

S.B.

Kanye West dhe Kim Kardashian kërkojnë të dy kujdestarinë e përbashkët në divorc

S.B.

Bebe Rexha shënon një tjetër sukses të madh, kënga e saj “Meant to be” arrin një miliard dëgjime në Spotify

S.B.

Të famshmit nga estrada shqiptare urojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...