Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Adelina Emini i kushton këngë të ëmës për 8 Mars

Këngëtarja shqiptare, Adelina Emini, sot për Ditën Ndërkombëtare të Gruas (8 Mars) ka prezantuar këngën e re.

“Nanës” mban titullin projekti i ri muzikor, të cilin ia ka dedikuar të ëmës së saj.

Kënga vjen e kompletuar edhe nga ana vizuale, kurse në disa copëza të klipit ka shfaqur edhe nënën.

Tekstin e ka shkruar këngëtari Lindon Berisha, ndërkohë që për muzikën është përkujdesur kompozitori Florent Boshnjaku.

“Nëna, ka qenë jo vetëm fjala e parë, por edhe melodia e shpirtit im. Nëna, më ka lumturuar jetën me ninulla, e çdo varg i saj ka qenë prehje për zemrën time. Nëna është motivi im për jetë, e vetë jeta përmblidhet me emrin nënë. Por, padyshim kënga ‘Nanës’ është më e veçanta që kam kënduar ndonjëherë dhe dedikimi im për të. Faleminderit nënë”, ishin fjalët e Eminit pas lansimit.

Projektin tashmë mund ta gjeni të plotë në kanalin YouTube.

Postime të ngjashme

John Cena, vëllai i Dieselit “i dërguar prej Walkerit” në filmin e ri “F&F9”

S.B.

Detaji i veçantë në klipin e ri të Bebe Rexhës, që mori vëmendjen e shikuesve

S.B.

Edhe pas ndarjes, Jennifer Lopez vazhdon ta mbajë unazën 1.8 milionë dollarëshe me të cilën i propozoi Alex

S.B.

Rita Ora me dukje shumëngjyrëshe me koleksionin e ri nga “Gucci”

S.B.

Bebe Rexha publikon baladën e re “Sabotage”

S.B.

Mick Jagger dhe Dave Grohl lansojnë këngë për pandeminë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...