Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Adelina Ismaili festoi ditëlindjen e 41-të

Ajo dje (e hënë) festoi ditëlindjen e 41-të.

Fjala është për divën e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili, e cila ka filluar të merret me muzikë qysh në moshë të re.

Tashmë ajo është e njohur si simbol seksi, artiste e talentuar dhe mbi të gjitha ka sjell projekte e hite të shumta.

Përgjatë viteve, Adelina ka qenë shumë e komentuar për paraqitjet atraktive nëpër koncerte e mbrëmje të ndryshme, e po ashtu shumë e përfolur edhe për jetën personale.

E njëjta momentalisht është nënë e një djali, ndërsa po vazhdon të jetë akoma e angazhuar në skenë.

Megjithëse ka lënë më anash muzikën, zeshkania këtë vit ka nisur një projekt të ri si prezantuese me emisionin e saj të parë.

Pavarësisht kësaj, Adelina njihet si autore e shumë hiteve përfshirë këtu: “Sajzeza” me Elita 5, “Kanagjeqi”, “Amaneti”, “Zemrën nuk ta fal”, “Lumja unë për ty”, “S’ke ku shkon”, “Kasandra”, “Mos ma ndal”, “Ushtarit tim”, etj.

Postime të ngjashme

Meghan Markle dhe Princi Harry zbulojnë se janë në pritje të një vajze

S.B.

Taylor Swift, Harry Styles dhe Cardi B – Tre prej 22 artistëve që do të performojnë në “Grammy Awards 2021”

S.B.

Getoar Selimi flet për herë të parë për Agon Amigën: Për të kam bërë më shumë se për veten

S.B.

Dua Lipa fton fansat të shohin performancën e saj në “Grammy Awards 2021”

S.B.

Loredana prezanton veturën e re luksoze të tipit ‘Mercedes G Wagon’

S.B.

Jeta e Alaudin Hamitit si refugjat në Finlandë: Në fillim kam ndier racizëm!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...