Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Adem Hodza shkon në Listën Serbe, Grupi Parlamentar i 6+ shpërbëhet

Zhurnal Ads

Prishtinë, 23 nëntor, Zhurnal-ks – Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci ka njoftuar se deputetë Adem Hodza i cili ishte pjesë e Grupit Parlamentar të 6+ ka kaluar te Lista Serbe.

Ajo ka njoftuar se si rrjedhojë ky grup është shpërbërë.

“Largohet Adem Hodza nga grupi parlamentar 6+ dhe i është bashkëngjitur Listës Serbe. Grupi parlamentar nga nesër nuk ekziston më, i humb të drejtat e përfaqësimit në komisione parlamentare përveç komisionit për të drejtat dhe interesat e komuniteteve”.

“Sa i përket përfaqësimit në komisione, plotësimi do të bëhet nga grupi parlamentar i pozitës, në këtë rast në komision plotësimi do të bëhet nga një deputet i LDK-së”, ka thënë Nagavci.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

197 raste të reja me coronavirus, 92 vetëm në Prishtinë

admin

Jahjaga me ambasadorët amerikanë të Kosovës dhe Shqipërisë flet për rëndësinë e diasporës shqiptare

B M

I riu kosovar me vajzën 6 muajshe vdesin në një aksident në Gjermani

T E

Shtatë të lënduar nga aksidenti në Dollc të Klinës, katër në gjendje të rëndë

S.B.

AAK nuk do të ketë kandidat për kryeminisër

T E

Hoti: Për 100 ditë qeverisje, Kosova doli nga izolimi

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...