Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ademi: ASH-AA manipulojnë me numrin e qytetarëve që nuk kanë nënshtetës

Shkup, 3 mars, Zhurnal.mk – Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi sonte gjatë debatit Click Plus në TV 21 tha se koalicioni ASH dhe AA po manipulon me çështjen e numrit të qytetarëve që nuk kanë nënshtetësi në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Ademi e përgënjeshtroi me vetë fjalët e tija deputetin e Alternativës, Zejd Rexhepin se fillimisht kishin thënë se në vend ka mbi 70 mijë shqiptarë që nuk kanë nënshtetësi, për të konfirmuar vetë më vonë përmes një sistemi të përllogaritjes së partisë së tyre se në fakt qytetarë shqiptarë pa nënshtetësi, nuk ka më tepër se 1 mijë persona.

Postime të ngjashme

Filipçe apel deputetëve të mbështesin çmimoren për trajtim antikovid në spitalet private

B L

Xhaferi uron besimtarët myslimanë me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

Z H

Komiteti i Helsinkit: Ekzistojnë mundësi ligjore për marrjen e shtetësisë

B L

MSH: Në laboratore ka mjaftueshëm teste dhe reagense për Kovid19

B L

Shilegov: Me BRT projektin do të përfitojnë të gjithë qytetarët

Z H

Zaev e Spasovski u’a urojnë muajin e Ramazanit besimtarëve musliman

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...