Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Adhuruesit e LG-së ankohen pasi firma tregoi se po del nga biznesi i smartfonëve

Adhuruesit e LG-së janë ankuar pasi firma tregoi se do të dalë nga biznesi i smartfonëve për shkak të humbjes së madhe nga ana financiare.

Përdoruesit e smartfonëve në Korenë Jugore dhe SHBA kanë postuar fotografi duke treguar nostalgji për inovacionet të cilat i kishte sjellë kjo kompani. LG ka 10 për qind të tregut të smartfonëve në SHBA, ndërkaq 2 për qind të tregut botëror.

Përdoruesit tutje kanë shkruar në rrjetet sociale për dizajnët unike të cilat i ka pasur kjo kompani.

“LG-ja ka ndër hardverët më të mirë të zërit nga secili telefon”, ka thënë Kimg Dong-woon, i cili përdor telefon të kësaj kompanie.

Postime të ngjashme

Nokia X20 sjell smartfon 5G nën 350 euro

S.B.

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...