Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Administrata e Bajdenit do të shpërndajë 25 milionë maska

Administrata e presidentit amerikan, Xho Bajden nga marsi deri në maj do të dorëzojë më shumë se 25 milionë maska ​​mbrojtëse kundër kovidit në shumë qendra shëndetësore, kuzhina publike dhe depo ushqimore, si pjesë e strategjisë për luftë kundër infektimit, kumtoi sot Shtëpia e Bardhë.

Shtëpia e Bardhë vlerëson se mes 12 dhe 15 milionë amerikanëve do të mund të mbajnë maska.

Gjatë fushatës presidenciale, Bajden u bëri thirrje qytetarëve që të mbajnë maska.

Postime të ngjashme

Jens Stoltenberg: NATO vendos rreth anëtarësimit të Ukrainës

N E

Joe Biden i propozon Vladimir Putinit takim të nivelit të lartë

N E

SHBA do të rrisë numrin e forcave ushtarake në Gjermani

N E

OBSH: Fundi është ende larg! Pandemia, megjithatë, po mbahet nën kontroll

S.B.

Pezullohet vaksina Johnson&Johnson/ Të vaksinuarit pësuan mpiksje të gjakut në SHBA

S.B.

Afganistan, 5 ushtarë të vdekur nga sulmi i talebanëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...