Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Administrata të vazhdojë me orarin e vendosur për shkak të Covid-19

Komisioni për Sëmundje Infektive në mbledhjen e sotme ka vendosur që të vazhdohet orari i miratuar si pasojë e pandemisë për administratën. Qeveria pas marrjes së rekomandimit do të duhet të merr vendimin përfundimtar.

Ndryshe, më herët Qeveria kishte kërkuar që me fillim nga muaji shkurt, të ndërpritet sistemi me rotacione, respektivisht administrata të punojë me orar normal të punës.

Postime të ngjashme

Blerim Bexheti: Komuna e Sarajit çdoherë do mbështesë aktivitetet kulturore

R Zh

Në Krushevë është hapur manifestimi “10 ditë të Republikës së Krushevës”

Z H

Zaev përkujton viktimat dhe uron kryengritjen e Ilindenit

Z H

Tërmet në Kosovë, ndjehet në RMV dhe Sërbi

D V

Moti përvëlues “ngulfat” vendin, 80-100 intervenime të Ndihmës së Shpejtë

D V

Monitorim ndërkombëtar i proceseve gjyqësore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...