Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Administratorët nuk kanë karrike dhe kompjuter?

Përfaqësuesi i Aleancë për Shqiptarët, Azir Aliu vlerëson se sistemimi i administratorëve është edhe një mashtrim i radhës i BDI-së për këta të rinj të cilët nuk e dinë se ku do të shkojnë dhe me çka do të përballen.

Sipas tij këta administrator nuk kanë as karrige e as kompjuter, dhe një vjet do të rrotullohen për të blerë kafe dhe byrek për kolegët e tyre.

Ndërkaq, Sekretari Shtetëror në Ministrinë për Sistem Politikë, Rami Qerimi nuk e sheh si dështim mos-sistematizimin e administratorëve në vendin e tyre të punës.

Sipas tij ligji i propozuar nga Ministria për Sistem Politik dhe miratuar nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut i dha fund kësaj çështje që tani më ndër vite ishte prezentë në vendin tonë.

Qerimi në “Rruga drejt..”, mossistematizimin e administratorëve e arsyeton edhe me zhvillimet e fundit politike në vend, gjegjësisht mbajtjen e zgjedhjeve dhe referendumit.

Postime të ngjashme

Bexheti: Kisha nderin të mirëpres Ambasadorin e BE-së në Shkup, Dejvid Gir

R Zh

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

D V

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

D V

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

D V

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

D V

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...