Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Admirali Hranj falënderon Ramën për gatishmërinë për të ndihmuar Kroacinë

Kroacia është goditur nga një tërmet me fuqi 6.2 ballë sipas shkallës së Rihterit, duke shkaktuar viktima dhe dëme të mëdha materiale.

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama ka dresuar një letër homologut të tij, shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Kroacisë, admiralit Robert Hranj, ku shpreh vullnetin e gatishmërisë së plotë për dërgimin e njësive të specializuara për operacionet e kërkim-shpëtimit.

E pas kësaj ka ardhur përgjigja e admiralit Hranj, i cili ka falënderuar gjeneral Ramën për gatishmërinë e shprehur për të ndihmuar popullin kroat në këto ditë të vështira.

“Kam marrë letrën Tuaj dhe ne të gjithë jemi mirënjohës për mbështetjen vetëmohuese të ofruar nga Forca e Sigurisë së Kosovës. Forcat e Armatosura Kroate po ndihmojnë dhe mbështesin popullsinë lokale me aftësitë dhe burimet tona, dhe ne e vlerësojmë reagimin tuaj të menjëhershëm. Ne nuk do të hezitojmë të kërkojmë për ndihmë nga ekipet tuaja nëse është e nevojshme.

Edhe një herë, faleminderit Kosovë!”, thuhet në letër.

Ndryshe, tërmeti i djeshëm në Kroaci është pasuar edhe me një seri lëkundje të tjera të tokës edhe gjatë ditës së sotme. 

Postime të ngjashme

​Bekim Jashari: Vetëm të bashkuar jetësojmë amanetin e dëshmorëve

T E

Vdes profesori i njohur Zejnullah Gruda

T E

PZAP-ja miraton pjesërisht ankesën e një kandidateje boshnjake

T E

Rifat Jashari: Nëse është nevoja, prapë jemi të gatshëm me këta meshkuj çka i kemi me iu përgjigj Serbisë

T E

Edhe Lirije Kajtazi akuzon për manipulim votash

T E

Haxhiu zbulon se kur do të votohet qeveria Kurti 2

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...