Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Adoleshenti kapet duke shikuar pornografi, ndëshkohet së bashku me familjen nga regjimi i Kim Jong-un

Regjimi i Koresë së Veriut po rrit kontrollin mbi popullsinë e vendit, në një ofensivë të nxitur nga një ligj shtypës i miratuar në fund të vitit të kaluar.

Rasti më i fundit që tregon qëllimin e valës së re të shtypjes nga diktatura Kim Jong-un ndodhi në fillim të këtij muaji, kur një adoleshent u internua në fshat së bashku me prindërit e tij pasi u kap duke parë pornografi në shtëpinë e tyre në Sinuiju, një qytet i rëndësishëm i vendosur në kufirin me Kinën.

Siç raportohet nga DailyNK, adoleshenti po shikonte një video pornografike natën vonë kur prindërit e tij nuk ishin në shtëpi. Ai u kap gjatë një inspektimi të befasishëm nga një task forcë e krijuar për të monitoruar sjelljen “devijante”, transmeton Telegrafi.

Norma përcakton dënime nga 5 deri në 15 vjet punë në ndonjë vend, por në rastin e adoleshentit, dënimi ishte deportim i tij.

Ligji parashikon gjithashtu gjoba prej 100 deri në 200 dollarë amerikanë për një krim të shkaktuar nga “arsimimi i papërgjegjshëm” i të miturve dhe urdhëron që e gjithë familja të lëvizë nga fshati si ndëshkim.

Postime të ngjashme

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

Universiteti i Kentuckyt gabimisht u dërgon 500 mijë mesazhe pranimi nxënësve

S.B.

Pas një viti gjen telefonin në liqenin e tharë në Tajvan

S.B.

Gjenden dëshmi “të forta” për ekzistencën e forcës së re natyrore

S.B.

Akulli rreth Antarktikut mund të shembet nëse temperaturat globale rriten për 4 gradë celsius

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...