Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Adoleshentja lind fëmijën dhe e fut në frigorifer: Kisha frikë t’i tregoja prindërve

Zhurnal Ads

Një foshnjë e porsalindur është gjetur e vdekur në një frigorifer në Rusi, pasi u vendos atje nga një nënë 14-vjeçare, e cila kishte shumë frikë t’u tregonte prindërve të saj për shtatzëninë.

Media shtetërore ruse raportoi se incidenti ndodhi në fshatin Verkh-Tula në rajonin e Novosibirsk të Rusisë, ku adoleshentja jetonte me familjen e saj.

Askush në familje nuk kishte qenë në dijeni të shtatzënisë së vajzës, tha për TASS Nadezhda Boltenko, avokati publik për të drejtat e fëmijëve.

Nëna thirri mjekun sepse vajza kishte dhimbje stomaku natën. Ajo  mendoi se ishte apendesiti. Kur arriti ndihmësja, vajza i tha atij se kishte lindur një fëmijë dhe e futi në frigorifer” tha avokati.

Policia beson se vajza lindi në fshehtësi gjatë natës, para se ta fshihte foshnjën në frigorifer sepse ishte shumë e frikësuar për t’ua treguar prindërve të saj, sipas mediave lokale.

Në kohën që autoritetet mbërritën në shtëpi ishte tepër vonë për të shpëtuar foshnjën, e cila kishte qenë në frigorifer për disa orë.

Anastasia Kuleshova, një zyrtare në departamentin rajonal të Komitetit Federal të Hetimeve ruse, i tha TASS se një hetim ishte duke u zhvilluar në rrethanat e plota të vdekjes së foshnjës.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rusia mbështet Marrëveshjen e Dejtonit, por edhe Dodikun!

S.B.

Gjermania kërkon infermierë vullnetarë

Z H

Avokati i Trumpit, Rudy Giuliani infektohet me koronavirus

T E

Joe Biden lëndon këmbën duke luajtuar me qen

S.B.

A janë Kina dhe Hong Kongu një vend, një histori?

admin

Pence ka gjasa të vaksinohet kundër coronavirusit deri të premten

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...