Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Adriana Matoshi siguron ulëse në Kuvend të Kosovës duke lënë pas disa ish-deputetë

Aktorja, Adriana Matoshi ka arritur t’i sigurojë votat e nevojshme që të jetë deputete në Kuvendin e Kosovës, njofton Insajderi.

Matoshi, që për herë të parë iu fut politikës duke kandiduar si deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ka marrë 10 mijë e 403 vota në zgjedhjet e këtij 14 shkurti.

Me numrin e madh të votave që ka marrë, ajo lë pas edhe disa ish-deputetë si, Xhelal Sveçla (10,355 vota), Salih Zyba (10,359 vota), Fatmire Kollçaku (9,838 vota), Dimal Basha (10,311 vota) dhe Fitore Pacolli (8,806 vota).

Postime të ngjashme

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

Arben Vita demanton lajmin për anulimin e vaksinave Pfizer

N E

VAKAT kërkon që Kosova ta njohë gjenocidin e Srebrenicës

N E

Mediat greke i bëjnë jehonë dokumentit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...