Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Aeroplanin komercial e shndërrojnë në kafene në Tajlandë

Derisa miliona njerëz në mbarë botën janë mbyllur nëpër shtëpitë e tyre për shkak të pandemisë së COVID-19, një “aeroplan-kafene” në Tajlandë po u ofron konsumatorëve mundësinë të ndjehen sikur janë në qiell  dhe po shijojnë specialitetet e preferuara gjatë fluturimit.

Bëhet fjalë për një aeroplan komercial të nxjerrë nga funksioni në qytetin Pattaya, që është shndërruar në një kafene luksoze që ofron ndjesinë sikur klientët janë të ulur në klasin e parë dhe po shijojnë të mirat e tij, transmeton Telegrafi.

Madje disa prej mysafirëve preferojnë të shijojnë pijen e preferuar brenda kabinës së pilotit, e disa pranë ulëseve të pasagjerëve.

Chalisa Chuensranoi, 25-vjeçe, ka thënë se vizita e saj ishte e mrekullueshme dhe se ia ka larguar paksa stresin që ia ka shkaktuar pandemia e COVID-19.

Postime të ngjashme

Një grup i mjekëve në Indi po i bëjnë njerëzit të qeshin me vallëzimin vetëdijesues

S.B.

Meksikani “paketon” të gjitha gjërat e shtëpisë, përfshirë kolltukët dhe dollapët mbi kamionçinë

S.B.

Një piton i madh u mbështoll nën një veturë në Australi, nevojitej një orë për ta larguar nga aty

S.B.

Vajza mori një test të ADN-së nga i dashuri i saj – të dy u shokuan nga ajo që zbuluan

S.B.

Kjo çantë në formë aeroplani e Louis Vuitton kushton ‘më shumë sesa disa aeroplanë të vërtetë’

S.B.

Një Tesla me shpejtësi rreth 160 km/orë godet disa makina të parkuara, pastaj përplaset në një shtëpi në Florida

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...