Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Aeroporti gjerman përgatitet të transportojë miliona vaksina Covid

Zhurnal Ads

Pasi që një varg vaksinash Covid-19 janë pranë aprovimit, stafi i Aeroportit të Frankfurtit po përgatitet për të trajtuar sfidën e paparë logjistike të transportimit të miliona dozave të shpëtimit të jetës në të gjithë botën.

Frankfurti është qendra më e madhe e Evropës për transportimin e mallrave farmaceutikë dhe do të jetë thelbësore për suksesin e inokulimit të miliona njerëzve kundër koronavirusit.

“Stresi po rritet tani që po hyjmë në fazën ‘e nxehtë’”, i tha AFP Karin Krestan, drejtoresha e operacioneve të Lufthansa Cargo gjatë një turneu në terminalin e kontrolluar nga “Cargo Cool Center”.

Krestan, e cila përdor aftësitë e saj si një ish-infermiere, është e sigurt që ekipi i saj është i gatshëm për detyrën.

“Proceset janë krijuar, ne jemi shumë të sigurt dhe ndihemi të përgatitur mirë,” tha ajo.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Aleati i Trumpit uron Bidenin për fitoren në zgjedhje

S.B.

Bora e parë shkakton vështirësi në Indi

T E

Hillary Clinton ambasadore në OKB?

T E

“Macron dëshiron të lajë hesapet me …”, Erdogan sulmon ashpër kreun e Francës pas sulmeve ndaj myslimanëve

admin

Zhytësit në Indonezi gjejnë rrënojat e aeroplanit të rrëzuar

Z H

BE zgjat mbështetjen për refugjatët në Turqi deri në fillim të vitit 2022

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...