Aeroporti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm “Në rast se do të udhëtoni në Itali, duhet të plotësoni këto kushte”

Në një postim të para pak orëve, Tirana International Airport ju kujton të gjithë qytetarëve që duan që të udhëtojnë drejt Italisë se është i detyrueshëm që të plotësohet dhe printohet formulari PLF 24 orë para udhëtimit, të cilin mund ta shkarkoni duke klikuar në këtë link https://app.euplf.eu/#/

 

Në rast se ky formular nuk plotësohet brenda këtij afati, nuk do të mund të udhëtoni dot.

Gjithashtu për të udhëtuar drejt Italisë, qytetarët shqiptarë duhet të paraqesin rezultatin testit PCR 72 orë para nisjes ose testin antigjenik të 48 orëve të fundit, kjo vlen dhe për pasagjerët që janë të vaksinuar.

Related posts

Veliaj takon kryebashkiakun e Stambollit, Ekrem Imamoglu: Forcojmë lidhjet historike mes dy qyteteve tona! Bashkëpunim për ‘Tirana, kryeqyteti Europian i Rinisë 2022’

D V

Stërvitja e Forcave të Armatosura, ambasada amerikane: Vazhdojmë të qëndrojmë krah për krah

D V

Aeroporti i Tiranës: Për të udhëtuar drejt Francës dhe Zvicrës duhet vaksinoheni me vaksina të njohura nga EMA

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com