Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Aeroporti “Nënë Tereza” publikon listën e 27 fluturimeve të konfirmuar për nesër, ja thirrja për udhëtarët

Tirana International Airport (TIA), përmes një postimi në faqen zyrtare në “Facebook” ka bërë publike listën e fluturimeve të konfirmuara për nesër.

Ashtu siç mund të shihni edhe në listën e mëposhtme, bëhet fjala për 27 fluturime të konfirmuara, ndërsa TIA ju bën thirrje udhëtarëve që të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo fluturimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës.

Gjithashtu sa u përket maskave, ato janë të detyrueshme. Qytetarët që u lejohet të udhëtojnë janë rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.

27 Fluturimet e konfirmuara për datën 27.09.2020: ⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Diele janë:⠀⠀

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Alitalia – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Bruksel dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Perugjia dhe kthim

✈️EasyJet – Tiranë – Gatwick dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim

✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

✈️Belavia – Minsk – Tiranë dhe kthim

✈️TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.

Postime të ngjashme

Mbi 912 mijë vaksinime në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Gjykata Kushtetuese pezullon gjykimin për zgjedhjet e 30 qershorit, do i drejtohet Komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Holanda lejon lëvizjen e lirë për shtetasit shqiptarë nga nesër

Dafina Vidishiqi

Rama: Dështoi BE me Ballkanin. Takimi në Shkup pas refuzimit nga BE

Dafina Vidishiqi

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...