Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Afati për dorëzimin e marrëveshjeve për bursë studentore skadon të premten

Shkup, 9 shkurt – Të gjithë studentët që kanë fituar të drejtën e shfrytëzimit të bursës studentore në vitin akademik 2020/2021 përmes konkursit të rregullt dhe të shpallur në mënyrë shtesë, më së voni deri të premten, 12 shkurt 2021, duhet ta dorëzojnë marrëveshjen në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës.

Është e nevojshme të shtypen dhe të plotësoni tre kopje të marrëveshjes për bursën përkatëse dhe së bashku me një kopje të llogarisë së transaksionit të përfituesit të bursës për t’i paraqitur ato në MASH, direkt në zyrën e regjistrimit të Ministrisë ose me postë (rekomandohet dërgesa me kthim në adresën bul. “Cirili dhe Metodi”, nr. 54, 1000 Shkup).

“Në pajtim me kushtet e konkursit, të gjithë kandidatët që nuk do ta respektojnë këtë afat, do të konsiderohet të heqin dorë nga bursa, apelon Ministria e Arsimit dhe Shkencës, e cila publikoi marrëveshjet në faqen e internetit së bashku me rezultatet e konkurseve për vlerësimin e studentit bursa”.

Kandidatët e refuzuar kanë mundësi të kundërshtojnë brenda afatit të duhur, pasi të marrin një vendim nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës në adresën që ata deklaruan gjatë aplikimit, duke përmendur arsyen pse aplikimi nuk u pranua. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Zjarret në Koçan janë lokalizuar, helikopterët në teren në Kostin Doll dhe Novosellani

Z H

Ndalohet tërësisht lëvizja në zonat malore

Z H

Shkupi dhe Tetova me më tepër raste aktive, Filipçe thotë se virusi u përhap nga mërgimtarët

Z H

Zaev: Solidariteti funksionon, do të kompensohen dëmet që u shkaktuan nga zjarri

Z H

Moti sot i ngrohtë me temperatura deri 42 gradë

Z H

Angellov paralajmëron gjendje krize në një pjesë të shtetit nëse ka nevojë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...