Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Afër 200 gjoba për shkelje në trafik në 24 orët e fundit në qytetin e Shkupit

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (11.02.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik me çrrastë vetëm në qytetin e Shkupit ka regjistruar 198 shkelje, dhe atë: 11 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 43 për tejkalim të shpejtësisë, 3 për ngasje të makinës në gjendje të dehur, 4 për kalim në të kuqe në semafor, 5 për përdorimin e telefonit gjatë vozitjes, 6 për mosvënien e rripit të sigurisë, 72 për parkim të parregullt. Ndërkohë që janë shqiptuar edhe 5 gjoba për këmbësorë.

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e shtuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, andaj apelojnë deri tek të gjithë vozitësit për kujdes më të madh në trafik, me çrrastë do të kontribuojnë për siguri më të madhe.

Postime të ngjashme

Biznesmenë nga Koçani dhe Berova me interes për masën “Diversifikimi i fermave dhe zhvillimi i bizneseve të vogla”

Z H

Republika Çeke do të dhurojë vaksina për Maqedoninë e Veriut

Z H

Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt të 92-të dhe tre mbledhje tematike

Z H

Vazhdon debati i përgjithshëm për ribalancin e plotësuar të Buxhetit

Z H

Moti sot në RMV

Z H

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...