Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Afganistan, 4 policë të vdekur nga sulmi i talebanëve

Së paku katër policë kanë humbur jetën gjatë një sulmi të armatosur të talebanëve në provincën afgane Nangarhar.

Zyrtarët e policisë së Nangarhar-it njoftuan se sulmi është kryer mbi një stacion të policisë në fshatin Gazi Baba, në afërsi të komunës Surhrod.

Afganistani është në një gjendje të thellë krize politike dhe të sigurisë që shihet si luftë për pushtet mes lëvizjes talebane dhe forcave qeveritare.

Sulmet në Afganistan nuk ndalen edhe pas fillimit të negociatave për paqe që delegacionet e kryengritësve talebanë dhe qeverisë afgane filluan nga mesi i shtatorit të vitit të kaluar në Doha.//AA

Postime të ngjashme

Pamje si në luftë, tornado goditet Çekinë – disa fshatra janë rrafshuar me tokë, ka edhe viktima

Dafina Vidishiqi

Britaniku 72 vjeç, rezultoi 43 herë pozitiv me coronavirus

Dafina Vidishiqi

“Pasurinë ia la vëllait”/ Biznesmeni i njohur i jep fund jetës me dy plumba, mesazhi që u gjet në makinën e tij

Dafina Vidishiqi

Rreth 300 migrantë mund të kenë vdekur pas përmbytjes së anijes në Jemen

Dafina Vidishiqi

PE miraton rezolutë për të drejtën në abort të sigurt

Dafina Vidishiqi

Ambasadori amerikan kthehet në Moskë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...