Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Afganistan, 5 ushtarë të vdekur nga sulmi i talebanëve

Zëdhënësi i Komandës 209, Muhammed Hanif Rizai, deklaroi se militantët kryen sulm të armatosur mbi vendrojën në vendin Serasyab.

Së paku pesë ushtarë kanë humbur jetën gjatë sulmit që militantët talebanë e kryen në provincën Belh, në veri të Afganistanit, raporton Anadolu Agency.

Zëdhënësi i Komandës 209, Muhammed Hanif Rizai, deklaroi se militantët kryen sulm të armatosur mbi vendrojën në vendin Serasyab.

Rizai theksoi se gjatë sulmit humbën jetën pesë ushtarë, ndërsa dy janë plagosur. Ai shtoi se gjatë përleshjes që vijoi pas sulmit janë vrarë shtatë militantë.

Dëshmitarët okularë pohojnë se në sulm humbën jetën 10 ushtarë, ndërsa pesë ushtarë u rrëmbyen nga ana e militantëve talebanë.

Në njoftimin që lëshuan talebanët, theksohet se gjatë sulmit janë vrarë 11 ushtarë.

Postime të ngjashme

Izraeli sulmon tunelet e Gazës, sulmet me raketa palestineze vazhdojnë

S.B.

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet të dielën për të diskutuar për Gazën

S.B.

Europa rihap turizmin

S.B.

Gati lufta civile mes arabëve dhe izraelitëve

S.B.

Shpërthim në xhami gjatë lutjeve të së premtes, 12 të vrarë në Afganistan

S.B.

Indonezia goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...