Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Afganistan, 7 civilë humbin jetën në një sulm

Ministria e Mbrojtjes njoftoi se shtëpitë në të cilat jetojnë civilë në qarkun Taluk, në Konduz janë goditur me predha mortaje

Të paktën 7 civilë e kanë humbur jetën në një sulm në rajonin Konduz të Afganistanit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria e Mbrojtjes së Afganistanit njoftoi se shtëpitë në të cilat jetojnë civilë në qarkun Taluk, në Konduz janë goditur me predha mortaje.

Ministria konfirmoi se në sulmin, të cilin e kryen talebanët, janë vrarë 7 civilë, përfshirë gra dhe fëmijë ndërsa 6 civilë janë plagosur.

Talebanët ende nuk janë prononcuar lidhur me këtë sulm. Vendbanimi Imam Sahip i Dest-i Archi në Kunduz para do kohe ka qenë dëshmitar i përleshjeve mes forcave afgane të sigurisë dhe talebanëve.

Postime të ngjashme

Zviceranët votojnë kundër masave për ndryshimet klimatike

Dafina Vidishiqi

A është Turqia ende një aleat i besuar i NATO-s?

Dafina Vidishiqi

Biden: Nuk po kërkoj konflikt

Dafina Vidishiqi

Netanyahu humb pushtetin në Izrael

Dafina Vidishiqi

Macron: G7 nuk është armiqësore me Kinën

Dafina Vidishiqi

​Blinken zbulon: E vetmja gjë për të cilën pajtohem me Putin

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...