Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Afganistan, disa të vdekur në sulmin e talebanëve

Gjatë një sulmi të armatosur të talebanëve ndaj pjesëtarëve të forcave të sigurisë në Kapisi, në Afganistan, kanë humbur jetën 3 persona.

Zëdhënësi i policisë në Kapisi, Shaiq Shurish njoftoi se militantët kryen sulm të armatosur ndaj pjesëtarëve të forcave të sigurisë të cilët patrullonin në Dere-i Afgan, në qarkun Nijrab.

Shurish tha se kanë humbur jetën 3 pjesëtarë të forcave të sigurisë ndërsa talebanët një e kanë rrëmbyer.

Talebanët ende nuk kanë reaguar lidhur me këtë sulm.//AA

Postime të ngjashme

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

Minatorët gjejnë diamant në Botsvana, mund të jetë i treti më i madh në botë

Dafina Vidishiqi

ANALIZA/ Aromë détente – Amerika dhe Rusia kthehen në diplomacinë tradicionale të fuqisë së madhe

Bekim Laçi

Rekord infektimesh në Moske, 9 mijë raste në 24 orë

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...