Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Afrim Gashi mori pjesë në hapjen solemne të Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Strugë

Strugë, 19 nentor – Sot, kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, ishte pjesëmarrës në hapjen solemne të Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Strugë.

Ky rast, mes tjerash, dëshmon edhe njëherë raportet dhe marrëdhëniet e fuqishme fqinjësore mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Ndryshe, përveç Kosovës, ishin edhe shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, që u gëzuan mbi këtë lajm të mirë e përgëzues.

Postime të ngjashme

Marihuana në malin e Tetovës, paraburgosen tre shkupjanët!

Dafina Vidishiqi

Sondazh i Gallup: 70% e bullgarëve janë kundër dorëzimit para Shkupit

Dafina Vidishiqi

Ulja e papunësisë mbetet e varur nga investimet e huaja

Dafina Vidishiqi

Policia vazhdon me gjobat për tejkalim shpejtësie, 67 dënime në autostradën Shkup – Veles

Dafina Vidishiqi

BESA fillon riorganizimin e degës së Bogovinës, themelohet nëndega në Pirok

Dafina Vidishiqi

MPB: 3 të lënduarit në aksidentin e autobusit, refuzuan intervenimin mjekësor!

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...