Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Afrim Gashi realizoi takim lamtumirës me ambasadorin grek z. Dimitris Yannakakis

Shkup, 25 nentor – Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, i shoqëruar nga deputetët , Skender Rexhepi Zejd dhe Safije Sadiku – Shaini, sot në hapësirat e Kuvendit të RMV-së, kanë realizuar takim lamtumirës me ambasadorin grek në vend, z. Dimitris Yannakakis.

Në takimin lamtumirës me ambasadorin grek, i cili këto ditë e përfundon mandatin e tij në Shkup, kryetari Gashi e falënderoi ambasadorin për rolin konstruktiv dhe inkurajues të shtetit grek në rrugëtimin euro-atlantik të Maqedonisë së Veriut.

Marrëveshja historike e Prespës mes dy shteteve fqinje mbetet të jetë preambula jonë e së ardhmes së përbashkët europiane.

Postime të ngjashme

Arafat Shabani: Nuk mund të detyrojmë mësimdhënësit të vaksinohen

Zekirija Haxhiu

Covid/ 5 të infektuar dhe 1 viktimë

Zekirija Haxhiu

Zaev: Nuk lejojmë në tryezë të vendoset identiteti dhe gjuha maqedonase

Zekirija Haxhiu

Himni i Maqedonisë V. më tepër monoetnik se sa multietnik, çfarë duhet ndryshuar?

Zekirija Haxhiu

Vullnet Ameti takohet me akademikun Marenglen Verli nga Shqipëria

Zekirija Haxhiu

Alternativa-ASH: Edhe një dështim tjetër në procesin integrues

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...