Agjencia Zhurnal.mk

Afrim Gashi takon ambasadorin e ri të Turqisë, Hasan Mehmet Sekizkok

Shkup, 21 janar – Zhurnal.mk – Sot, kryetari i Alternativës Afrim Gashi, së bashku me Sekretarin Organizativ të partisë, Bekim Sali, kanë takuar dhe i kanë uruar mirëseardhje në detyrën e re të ambasadorit turk në vend, Hasan Mehmet Sekizkok, njofton Zhurnal.

Gjatë takimit, është biseduar mbi rolin konstruktiv të Turqisë në rrugëtimin euro-atlantik të vendit.

Ambasadori turk, Sekizkok iu falenderua Gashit për vizitën, duek theksuar se partia Alternativa si parti e qendrës së djathtë, jep kontributin e saj në vlerat progresive dhe marrdhëniet vëllazërore shqiptaro – turke.

Në fund palët u pajtuan që takimet të vazhdojnë edhe në të ardhmen./Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...