Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Afrim Gashi uron kreun e ri të BFI-së

Shkup, 18 nëntor – Përzgjedhja e kryetarit të ri të Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut shpresojmë që të jetë në dobi të harmonisë fetare në vend.

Andaj më lejoni që të gjithë besimtarëve të konfesionit islam t’ua uroj zgjedhjen e Shaqir Efendi Fetahut si udhëheqës i BFI-së. Kjo frymë e ndryshimit është lajm i mirë dhe freski për besimtaret në vendin tonë,  të cilët ka kohë që presin një ndryshim të mirëfilltë në institucionin i cili organizon dhe menaxhon me jeten fetare në vend.

Urojmë të kemi një Bashkësi Islame që do jetë në interes të besimtarëve dhe jo në dobi të grupeve të ndryshme politike.

Urime Shaqir Efendi Fetahu detyrën e re!

Ju priftë e mbara. -thuhet ne urimin e Kreut të Alternativës, Afrim Gashi.

Postime të ngjashme

Edhe Greqia rrezikohet nga paralajmërimet e Bajdenit nëse punon kundër Marrëveshjes së Prespës

Zekirija Haxhiu

Zaev në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Vjenë

Zekirija Haxhiu

Vazhdon trendi i ulët i të infektuarve me Covid, vazhdon dhe vaksinimi

Zekirija Haxhiu

BE sot pritet të shtojë Maqedoninë e Veriut në listën e vendeve epidemiologjikisht të sigurta

Bekim Laçi

Vizita e Zaevit në Sofje plot me shpresë, por në Shkup u kthye duar bosh

Zekirija Haxhiu

Moti sot në Maqedoni

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...