Afrim Gashi viziton fshatin shqiptar Norovë të Krushevës

Shkup, 29 shtator – Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, pas tubimit që realizoi në fshatin Cërnillistë të Komunës së Dollnenit, agjendën e vizitave e vazhdoi në fshatin shqiptar Norovë të Krushevës. Në bashkëbisedim me banorët e fshatit Nerovë, u fol për problemet me të cilat po ballafaqohen tash e sa vite shqiptarët e kësaj ane. Zgjidhja e vetme për shqiptarët është Alternativa, e cila çdoherë do të mbetet gardian i fuqishëm i shqiptarëve gjithandej.

 

Related posts

Edhe një anketë e nxjerr Idri Istrefin fitues në Strugë

D V

Shekerinska: Prespa është rajoni më evropian në vend, i meriton fondet më të mëdha evropiane

D V

Sermine Purrini: Ne jemi nëna dhe rrisim fëmijë, duam që fëmijët tonë të kenë ardhmëri më të mirë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More