Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Afrohet 8 Marsi, ja ku mund të udhëtoni pa test PCR

Shkup, 15 shkurt – 8 Marsi apo Dita Ndërkombëtare e Gruas është afruar, dhe prandaj agjencitë turistike tashmë kanë dalë me ofertat e tyre.

Por ndryshe nga vitet paraprake, për shkak të pandemisë së Covid-19 këtë vit ofertat janë shumë më të vobekta dhe orientohen ndaj pak shteteve.

Nëse vitet e kaluara udhëtimet më të preferuara për këtë datë ishin drejt Milanos, Parizit dhe Athinës, këtë vit, për shkak të masave anticovid, ofertat janë të pakta, apo pothuajse fare nuk ka oferta.

Meqë pa test PCR, do të mund të udhëtoni në Shqipërisë, Kosovë dhe Serbi, prandaj thuajse shumica e ofertave janë për udhëtim drejt këtyre shteteve.

Për shkak të këtyre kushteve, oferta të shumta tash ka edhe për ekskursione brenda vendit. Për në Kodrën e Diellit, Mavrovë dhe Ohër.

Postime të ngjashme

Ali Ahmeti për herë të parë në Meçkin Kamen

R Zh

Edhe 20 vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit, gjuha shqipe ende nuk gjen zbatim të plotë

R Zh

“Nuk ka dhe nuk duhet të ketë alternativë tjetër pos BE-së”

Z H

Bullgaria e zhgënjyer me rezolutën e miratuar në Shkup

Z H

Thyhen disa drunj në stadiumin e Tetovës, kërkohen autorët

Z H

Xhaferi-Gërvalla Shvarc: Intensifikim i politikave dhe marrdhënieve ekonomike Maqedoni – Kosovë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...