Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Afrona Dika: Kam qenë viktimë e bullizmit në fëmijëri dhe kam provuar shumë situata që tani më kanë bërë më të fortë

Blogerja shqiptare, e cila jeton dhe vepron në Zvicër, Afrona Dika, është mjaft e hapur me publikun dhe shpesh ndan eksperienca të ndryshme nga jeta e saj.

Ajo së fundmi ka folur për bullizmin, duke treguar se në fëmijëri ka qenë pre e këtij fenomeni.

Dika thekson se ka provuar shumë situata në jetë, të cilat e kanë bërë edhe më të fortë si person.

“Stop bulizmit. Unë kam qenë viktimë e bullizmit (ngacmimit) në fëmijërinë time dhe kam provuar shumë situata që tani më kanë bërë edhe më të fortë. Unë jam si jam sot, së bashku me plagët e mia. Jeta nuk është gjithmonë e lehtë”.

“Ka momente të vështira që nuk janë gjithmonë të lehta për tu trajtuar. Jini të fortë dhe gjithmonë jini besnikë ndaj vetes në jetë, dhe gjithmonë do ta doni veten”, ka shkruar Dika mes tjerash në një postim që ka ndarë në InstaStory.

Ky reagim i Afronës vjen pas lajmit për vdekjen e modeles Kasia Lenhardt, e cila u gjet e vdekur ditën e djeshme (e mërkurë) në shtëpinë e saj në Berlin.

Postime të ngjashme

Kate Beckinsale nuk e ka takuar vajzën e saj për dy vite

D V

Ryva Kajtazi gati për dasma, shfaqet e rregulluar dhe me fustan unik

D V

Teuta Selimi e tepron me ‘photoshop’, duket krejt ndryshe

D V

“Sa shumë të kemi pritur bir” – Këngëtarja e njohur bëhet nënë, zbulon emrin e veçantë

D V

Dafina Zeqiri: Lutem kjo tragjedi të përfundojë me kaq, mos të ketë viktima tjera

D V

“Jam me zemër të thyer për humbjen e jetëve të vëllezërve dhe motrave kosovare”, reagon Elvana Gjata

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...