Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Age of Empires IV po vjen, tashmë me një lojë të re

Loja e fundit nga Age of Empires u shfaq premierë me një pamje të re dhe tregon gjithë bukurinë e lojës.

Age of Empires IV njoftoi datën e lëshimit për gusht 2021, dhe ekipi i zhvillimit thotë se loja jo vetëm që mori një fytyrë të re, në formën e grafikës së përmirësuar, por që u shtuan një bollëk gërash të reja dhe një grafikë e përmirësuar e përdoruesit, me një fushatë krejtësisht e re.

Fushatat kanë një stil të ri prezantimi, “ushtarët e artë projektojnë ngjarje historike në vende të botës reale sot, duke na dhënë një kuptim realist të vendit se si ngjarjet u zhvilluan qindra vjet më parë”.

Kështu është përshkruar në blogun e kompanisë Xbox.

Sipas asaj që shihet, këto beteja historike kanë një shtrirje epike dhe janë edhe më të besueshme falë mjedisit të tyre historik, i cili duhet t’i bëjë betejat “magjepsëse”.

Përditësimet janë njoftuar gjithashtu për “Edicionet Definitive” të Age of Empires 2 dhe 3.

Postime të ngjashme

iOS 14.5.1 i bën iPhonet në mënyrë drastike më të ngadalshëm

S.B.

Rregulla të reja WhatsApp: Çfarë duhet të dini?

S.B.

Kontrolluesi DualSense i Sonyt mund të përdoret edhe për lojërat në Apple

S.B.

NASA: Voyager 1 për herë të parë “dëgjoi” zërin e hapësirës ndëryjore

S.B.

Roblox numëron 42 milionë përdorues

S.B.

Pajisjet Apple tani mund të merren edhe me qira

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...