Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Agim Agushi e Bujar Ajeti tentojnë të sfidojnë rekordin e “Guinness”-it në zyrat e FFK-së

Më 8 prill, në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës, sportistët Agim Agushi dhe Bujar Ajeti do të tentojnë të sfidojnë rekordin e “Guinness”-it në disiplinën “Zhonglimi i topit të futbollit në çifte”, njofton FFK-ja, shkruan Zeri.info.

Kjo tentativë vjen pas rekordit momental të “Guinness”-it në kohë prej 32 minuta e 11 sekondash, i cili u arrit më 7 mars të vitit 2020, po ashtu nga Agim Agushi, derisa në çift ishte bashkë me Leotrim Agushin.

Agim Agushi, i cili tashmë është i njohur për rekordet e tij në “Guinness” në disiplina të ndryshme, i është mirënjohës për përkrahjen shtëpisë më të madhe të futbollit në vend.

Postime të ngjashme

UEFA refuzon ankesën e Greqisë për shkurtesën “MKD” dhe “FFM”

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve: Spanja 0-0 Suedia, Olsen ishte fantastik

Dafina Vidishiqi

Nuk ka fitues në takimin mes Spanjës dhe Suedisë

Dafina Vidishiqi

Alan Shearer: Nuk e kuptoj se si Morata nuk arriti të shënonte nga këtu, nuk e kam as idenë më të vogël

Dafina Vidishiqi

AC Milan dhe Barcelona arrijnë marrëveshje për Firpon

Dafina Vidishiqi

Formacionet zyrtare: Argjentina – Kili

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...