Shqipëri

“Agresiviteti i virusit ka rënë”, mjekët: Mos neglizhoni simptomat e para

Zhurnal Ads

Mjekët thonë se agresiviteti i virusit kanë rënë tanimë, por në fakt kemi numër të lartë të jetëve të humbura.

Çdo 24 orë humbin jetën 5-6 pacientë të prekur nga Covid-i. Të dy spitalet Covid janë plot me pacientë që manifestojnë simptoma të moderuara deri tek rastet e rënda. Dr. Entela Ramasaco shpjegon se përveç se kanë diagnoza të tjera vijnë vonë në spital, pasi neglizhojnë simptomat e para.

Mjekët e familjes nuk duhen neglizhuar pasi ata kanë eksperiencë tanimë për trajtimin e një pacienti me Covid. Ndërkohë ka shumë polemika në lidhje me protokollet mjekësore që përdoren në dy spitalet Covid dhe transparencën e tyre. Dr. Ramasaco siguron se çdo gjë bëhet sipas protokolleve të OBSH-së, duke i përshtatur me kushtet e spitalit.

Mjekët u bëjnë apel të rinjve të mos neglizhojnë masat mbrojtëse pasi janë ata që po e transmetojnë virusin tek prindërit e po i sjellin në spital.

Postime të ngjashme

Tërmeti/ Soreca publikon videon: Një vit më pas kujtojmë 51 viktimat dhe solidaritetin e BE! Tani të punojmë për të ndërtuar së bashku

S.B.

Një vit nga tërmeti i 21 shtatorit/ Rama: Ne themi atë që bëjmë dhe bëjmë atë që themi

admin

Aksident me vdekje në aksin rrugor Tapizë-Thumanë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...