Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ahmeti kundër mbylljes së Prishtinës, pa ndihmë për ekonominë

Zhurnal Ads

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti është shprehur kundër mbylljes së Prishtinës, pa ndihmë për ekonominë.

Ahmeti në një postim në Twitter shkruan se Prishtina në zonë të kuqe, ndërsa kufijtë e hapur është pa kurrfarë efekti.

“Jo mbylljes së Prishtinës me statistika të paqëndrueshme! Jo mbylljes së ekonomisë, pa ndihmë për ekonominë! Po masave për ngadalësim të COVID, por vetëm atyre që janë të arsyeshme dhe vërtetë ndikojnë në numra. Prishtina në zonë të kuqe, e kufijtë hapur është pa kurrfarë efekti”, shkruan Ahmeti.

Ndryshe, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe kryeministri Avdullah Hoti kanë paralajmëruar se sot do t’i bëjnë të ditura masat e reja me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të coronavirusit.

Është propozuar që komunat të ndahen në tri grupe varësisht numrit të personave të infektuar, e gjelbra, e verdha dhe e kuqja.

Në grupin e gjelbër do të hyjnë komunat që brenda jave kanë deri në 75 raste, në grupin e verdhë do të hyjnë komunat që kanë nga 76 deri 149 kurse në grupin e kuq do të hyjnë komunat që brenda jave kanë më shumë se 150 raste.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

MASH-i planifikon arritjen e digjitalizimit në arsimin e lartë deri në vitin 2027

S.B.

Hoti: Kosova dhe Serbia po i përafrojnë qëndrimet, ka progres në draftimin e marrëveshjes finale

admin

Sulmi në Vjenë, ambasada e Kosovës thirrje qytetarëve: Qëndroni në vende të sigurta

T E

Qeveria nuk miraton projektligjin për të drejtat e dëshmorëve, invalidëve dhe veteranëve të UÇK-së

S.B.

​Deputetët nënshkruajnë vetëm për mëditje, Nagavci paralajmëron masa

T E

Gashi: Jemi takuar me LDK-në për Pakon e Rimëkëmbjes por nuk kemi biseduar për përfshirjen në qeveri

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...