Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Ahmeti me kërkesë të tij dëshmoi më herët nga sa ishte paraparë për rastin”Regjistrimi”

Shkup, 2 tetor, zhurnal.mk – Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sot ishte në Prokurorinë për krim të organizuar dhe korrupsion, për të dëshmuar në rastin për regjistrimin e dështuar në vitin 2011.

Ahmeti në prokurori erdhi më herët, me kërkesë të tij, rreth orës 8:00, dëshmoi dhe u largua, edhe pse fillimisht ishte paralajmëruar se do të vijë në orën 10:00, thonë nga Prokuroria.

Hetimin rreth lëndës “Regjistrimi” e hapi ish-PSP-ja, në mënyrë që më vonë ta ndërmarrë PTH për krim të organizuar dhe korrupsion.

Rasti ka të bëjë me regjistrimin e dështuar në vitin 2011, organizuar nga qeveria e VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së. Sipas PSP-së, me ndërprerjen e regjistrimit të popullatës, kryeministri i atëhershëm dhe lider i VMRO-DPMNE-së, i cili tani është në arrati, Nikolla Gruevski dhe partneri i tij në koalicion, Ali Ahmeti, i shkaktuan dëm Buxhetit në vlerë prej 2,8 milionë eurove.

Postime të ngjashme

Teuta Arifi inspekton nga afër punimet në Çarshinë e Epërme

Dafina Vidishiqi

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

Dafina Vidishiqi

Hungaria hapi Konsullatë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

RMV, padi ndaj tetë personave për armëmbajtje, terrorizëm e luftime për ISIS në kuadër të rastit “Qelia”

Dafina Vidishiqi

Filipçe: Në shtator, nxënësit mund të kthehen në bankat e tyre

Dafina Vidishiqi

Zaev: Te ne kanë ndikim forca dhe palë të treta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...