Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ahmeti ngushëllon familjen Bërkoviq

Me rastin e shuarjes së shkrimtarit dhe intelektualit të shquar malazez, Jevrem Bërkoviq, kryetari i BDI-së, z. Ali Ahmeti, ngushëllon familjen e tij:

“Shpreh ngushëllimet dhe respektin më të thellë për shuarjen e intelektualit në zë, Jevrem Bërkoviq. Është një humbje e pakompensueshme për Ju si familje, por edhe për ne të cilëve na ka dhënë krahë guximi e mprehtësia e tij në të gjykuar. Atëherë kur ne shqiptarët e kishim më vështirë.

Ndajë me ju dhembjen për njeriun që iu bën krenarë Juve por dhe ne me shëmbëlltyrën dhe veprën që na e la amanet të gjithëve,” – thuhet në ngushëllimin e kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti drejtuar familjes së Brkoviq.

Postime të ngjashme

DMSH i mobilizon ekipet për mbrojtje dhe shpëtim nga zjarret, thirrje për t’u përfshirë edhe shoqatat vullnetare zjarrfikëse

D V

Rektorati I Universitetit “Nëna Terezë” në Shkup me apel për vaksinimin e stafit dhe studentëve të UNT-së

D V

Nesër pa rrymë disa nga konsumatorët nga Qendra dhe Buteli

D V

Zjarr i madh nga pasditja po tërbon në Rankovc, ka edhe shtëpi të djegura

D V

Minsitri Filipçe: Pjesa më e madhe e të infektuarve, janë të ardhurit nga jashtë vendi

D V

Koçani është duke u djegur, banorët në panikë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...