Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ahmeti: Pako për Rimëkëmbjen Ekonomike minimumi duhet të jetë 1 miliard euro

Prishtinë, 21 nëntor, Zhurnal-ks – Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka deklaruar sot se Pako për Rimëkëmbjen Ekonomike minimumi duhet të jetë 1 miliardë euro.

Ahmeti po thotë se edhe nëse kalon ligji i Pakos për Rimëkëmbjen Ekonomike, nuk ndryshon asgjë për shumicën e popullatës.

Ai përmes një tweeti ka thënë se 210 mijë qytetarët sa ka Prishtina, vetëm 9500 janë kontribuues në Trustin Pensional.

“Janë 9500 kontribuues në Trustin Pensional nga Prishtina. 9500 nga 210 mije sa janë zyrtarisht në Prishtinë njerëz. Edhe po të kalon ligji i rimëkëmbjes kjo nuk ndryshon asgjë për shumicën e popullatës. 1 miliardë minimum duhet të jetë projekti i rimëkëmbjes”, tha ai në Facebook.

Postime të ngjashme

“Air Prishtina Holidays”: Pas fluturimeve të nostalgjisë, vijnë ato të kënaqësisë

R Zh

Osmani: Faza e re e dialogut të udhëhiqet nga parimi i trajtimit të barabartë

Dafina Vidishiqi

Gërvalla në Samitin e Evropës Juglindore: Kosova angazhohet për bashkëpunim rajonal midis partnerëve të barabartë

Dafina Vidishiqi

Ambasadorët e QUINT-it i shkojnë në zyrë zv.kryeministrit Bislimi, Kryeziu: Takimet janë të rregullta

Dafina Vidishiqi

Rrezikuan jetën gjatë pandemisë COVID-19, Ministria e Shëndetësisë nuk ua vazhdon kontratat infermierëve të financuar nga Banka Botërore

Dafina Vidishiqi

Kurz: Brukseli e humb besushmërinë nëse nuk mban premtimet ndaj Kosovës dhe Serbisë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...