Agjencia Zhurnal.mk
In memoriam Maqedoni

Ahmeti shprehë ngushëllime për ndarjen nga jeta të Enver Maliqit

Shkup, 1 dhjetor – Zhurnal.mk – Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti me pikëllim të thellë ka marë lajmin për ndarjen nga jeta të afaristit Enver Maliqi, informon Zhurnal.

Ahmeti shprehet se Maliqi çdo herë do të mbetet në kujtimet tona si një atdhetar dhe humanist i madh i cili ka lënë shumë gjurmë në vend dhe më gjerë.

Ai i shprehë ngushëllime familjes Maliqi.

“Me pikëllim të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të mikut, bashkëpunëtorit, humanistit dhe afaristit të mirënjohur shqiptar z. Enver Maliqi, nënkryetar i parë shqiptar i qytetit të Shkupit.

Enveri çdoherë do të mbetet në kujtimet tona si një atdhetar dhe humanist i madh i cili me veprat e veta ke lënë shumë gjurmë në vend dhe në rajon.

Ngushëllime të sinqerta familjes Maliqi dhe të gjithë miqve, bashkëndjej me ju.

U prehsh në paqe Xhaxh!”, ka shkruar Ahmeti.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Çkatroski: Zaev po punon me inercion ndaj problemeve me Bullgarinë

Z H

Snopçe: Shumica qeveritare nuk mund të sigurojë kuorum, do të mbështesim çfarëdo lloj interpelance

Z H

Boban Iliç vetëdorëzohet, do të vuaj vetëm 3 vjet burg

R Zh

Takim i ministrit Spasovski me ambasaorin çek Mirosllav Toman

R Zh

7 të vdekur dhe 726 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Z H

Petkovski: Pasi Radev reagoi ashtu, mendova se ju kemi shpallur luftë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...