Ahmeti: Sot u shkrua edhe një copëz historie në qeverinë e vendit tonë

Shkup, 27 korrik – Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në “Facebook” për seancën e sotme qeveritare, e cila ishte solemne për 20-vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit.

 

Me seancën e sotme, siç njofton Ahmeti shënohet nisma e manifestime për të shënuar këtë përvjetor.

“Sot u shkrua edhe një copëz historie në qeverinë e vendit tonë. Për herë të parë, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut mban seancë solemne për të shënuar 20 vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit. Me këtë shënohet edhe nisma e manifestimeve për të festuar këtë të arritur kolosale. Bëhu pjesë e festës!”, shkroi Ahmeti.

Related posts

Kërçova do të bëhet me shesh të ri të qytetit dhe me kishëz të re nga programi i TAV-it

D V

Shaqiri: Kyçja në platformën e interoperabilitetit është domosdoshmëri për secilin institucion

Z H

Zgjerimi bëhet qëllim strategjik edhe për BE-në edhe për vendet e Ballkanit Perëndimor

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com